بهترین ها را پرورش داده ایم

بهترین ها را پرورش داده ایم

تاریخچه دانشگاه کمبریج انگلستان

این دانشگاه در سال 1209 در شرق کشور انگلستان در شهر کمبریج که در   حدود 80 کیلومتری پایتخت این کشور قرار دارد ،کنار رودخانه کم  تاسیس شد و از نظر قدمت سومین دانشگاه قدیمی در جهان  و دومین دانشگاه  قدیمی در کشور انگلستان به شمار می آید.این دانشگاه 31 کالج مختلف دارد که در شش عنوان :هنر – علوم انسانی- علوم زیستی-علوم اجتماعی- پزشکی بالینی-فیزیک و فناوری در حال فعالیت هستند.این دانشگاه از حدود 147 کشور جهان دانشجو دارد. به علت فیلتر های سخت گیرانه ای که کمبریج برای پذیرش دانشجو در نظر دارد همچنین ایجاد فضای رقابتی بین دانشجویان این دانشگاه همواره از زمان تاسیس دارای رتبه بسیار بالایی بین دانشگاه ها در سراسر دنیا بوده است.یکی از افتخارات بزرگ و مهم دانشگاه کمبریج آن است که 110 نفر از دانشجویان این دانشگاه برنده جایزه نوبل شده اند. 

رتبه بندی دانشگاه کمبریج

از نظر سطح علمی، دانشگاه کمبریج رقابت بسیار تنگاتنگی با دانشگاه آکسفورد دارد و همیشه از زمان تاسیس تا کنون جزو 5 دانشگاه برتر سرتاسر جهان بوده است و همه دوره هایی که در زمینه ها و رشته های مختلف در این دانشگاه برگزار می ششود از سطح علمی و کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. در جدول زیر می توانید رتبه  دانشگاه کمبریج انگلستان را در جهان مشاهده کنید.

نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه کمبریج

هرکدام از کالج های این دانشگاه قانون و شرایط خاص خود را برای پذیرش دانشجو دارند اما به صورت کلی برای ورود به کمبریج داشتن دو شرط زیر الزامی است:

  •   ارائه مدرک زبان معتبر معادل آیلتس 7 یا 7.5 (هیچ مهارتی زیر 7 نباشد) .
  • داشتن مدرک دیپلم IB و یا گذراندن دوره A-LEVEL با بالاترین نمره و امتیاز ممکن .

با توجه به این که این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه ها در سرتاسر جهان به شمار می آید و رتبه علمی خوبی دارد برای پذیرش دانشجو قوانین سخت گیرانه ای دارد و فقط بهترین ها در هر رشته ای را پذیرش می کند.لازم به ذکر است برای ورود به هر رشته نمرات اختصاصی آن رشته به صورت خاص مورد بررسی قرار خواهد گرفت و حتی برخی از دانشگده ها اقدام به برگزاری آزمون کتبی جداگانه از دروس اختصاصی هر رشته می کنند. 

سیستم آموزش زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج

در سال 1913 میلادی مرکزی بنام ESOL برای تحقیق وگسترش زبان انگلیسی در دنیا بصورت علمی و اصولی افتتاح نمودو از آن سال با به کارگیری افراد متخصص و تحصیلکرده شروع به گسترش این زبان بصورت استاندارد ترین سیستم آموزشی در دنیا نموده است و در حال حاضر با بیش از 113 سال سابقه ی تخصصی با معرفی    کلیه  ارزیابی های  بین المللی مشغول به فعالیت میباشد.مدارک بین المللی این دانشگاه در 137 کشور دنیا معتبر و بسیار ارزشمند می باشدو سالیانه افراد بسیار زیادی در سراسر جهان برای تکمیل مدارک و رزومه تحصیلی خود در این امتحانات شرکت می نمایند.جالب است بدانید که  تافل و آیلتس و  بسیاری دیگر از امتحانات و مدارک متعلق به این دانشگاه می باشد.سیلورلاین افتخار دارد بر اساس سیستم آموزشی منطبق بر استاندارد های دانشگاه کمبریج انگلستان پیش می رود و تعداد زیادی از زبان آموزان ما توانسته اند در کشور های همسایه در آزمون های این دانشکاه شرکت کرده و نمرات قابل قبولی کسب کنند.

سطح زبان مورد نیاز برای ورود به کمبریج

در تمامی مقاطع تحصیلی در دانشگاه کمبریج ارائه مدرک زبان متناسب با سطح صلاحیت مد نظر دانشگاه در رشته درخواستی متقاضی برای تحصیل در این دانشگاه الزامی بوده و نمره دقیق مد نظر دانشگاه در شرایط پذیرش هر رشته به صورت جداگانه مشخص می شود. به عنوان یک قاعده کلی برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، دانشگاه آیلتس آکادمیک هفت و برای مقطع دکترا آیلتس 7.5 یا معادل این امتیاز در تافل IBT را از تمامی دانشجویان درخواست خواهد کرد. پر واضح است که این ارقام حداقل نمره واجد شرایط شدن برای درخواست پذیرش از این دانشگاه می باشد. از آن جایی که پذیرش در هر رشته تحصیلی در دانشگاه کمبریج انگلستان به صورت کاملاً رقابتی صورت می گیرد؛ در نتیجه هر چه شرایط متقاضی بهتر باشد شانس وی برای اخذ پذیرش بیشتر خواهد بود.

کلیپ معرفی دانشگاه کمبریج انگلستان

اسکرول به بالا